Flintas dalyvavo Pekino knygų mugėje


2018-09-10

Leidykla „Flintas“ nuolat plečia savo rinkas. Siekiant vystyti veiklą Kinijoje, šiais metais rugpjūčio 22-26 dienomis mūsų atstovės Agnietė Motūzė ir stažuotoja Li Yujie dalyvavo Tarptautinėje Pekino knygų mugėje (BIBF).

25-ąjį kartą vykstanti mugė yra viena didžiausių knygų mugių pasaulyje ir tai – itin svarbus įvykis visoje Azijoje. Šiais metais mugėje dalyvavo 2500 dalyvių iš 93 pasaulio šalių, kurie šiemet pristatė daugiau nei 300 000 naujai išleistų knygų.

Azijos rinka mums nėra svetima, dar 2014 metais Šanchajaus knygų mugėje užmegztų kontaktų dėka mūsų knygelės jau yra pardavinėjamos Kinijoje ir Taivane. Tačiau šiais metais buvo nuspręsta ypatingą dėmesį skirti pardavimų stiprinimui Kinijos rinkoje. Siekiant kuo kokybiškiau pasirodyti mugėje leidyklos „Flintas“ kolektyvą papildė stažuotoja iš Kinijos Li Yujie, kuri gegužės mėnesį prisijungusi prie komandos Lietuvoje, mokėsi leidybos teisių pardavimo ypatumų bei derino susitikimus su Kinijos leidyklomis.

Pekino knygų mugės metu turėjome daugiau nei 20 susitikimų su skirtingais leidėjais iš Kinijos. Smagu, kad tuo pačiu mus aplankė ir jau esami partneriai, leidžiantys mūsų „Aš saugus“ serijos knygeles šioje šalyje. Tuo tarpu leidykla, nusipirkusi knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas“ teises, kalbėjo apie galimybes ekranizuoti šį personažą Kinijoje.

Pekino knygų mugėje pasisėmėme daug patirties ir žinių apie knygų leidybos ypatumus Kinijoje. Tikimės, kad 2019 metais mes plėsime savo asortimentą šioje šalyje, o mažieji skaitytojai Kinijoje atras ir įvertins mūsų produkciją, kurią jau pamilo daugiau nei 20 Europos šalių vaikai.